2005.gada vasarā mums radās brīnišķīga iespēja studēt analītisko psiholoģiju Junga analītiķes Gražīnas Gudaites (Lietuva) vadībā. Kopā 14 kolēģi- psihologi, psihoterapeiti un sociālā darba sfēras pārstāvji uzsākām ilgas studijas. Sešu gadu laikā desmitiem reižu mērojām ceļu Rīga- Viļņa- Rīga, lai klausītos aizrautīgas lekcijas, bagātinātos supervīzijās pasaulē atzītu Junga analītiķu, cienījamu un brīnišķīgu personību vadībā: Murray Stein, Gert Sauer, Tomm Kelly, Katrin Asper, John Beebe, Ursula Wirtz un citu.

Viņi sniedza mums ne tikai zināšanas, iedvesmu un prakses piemerus, bet arī cilvēcīgu atbalsttu, analītiskās psihoterapijas darbu uzsākot. Lielu ieguldījumu mūsu izglītībā snieguši arī lietuviešu kolēģi: Gražina Gudaite, Goda Rukšaite, Algirtas Petronis, Anžela Rybakoviene, Ieva Bieliauskiene u.c., kuri iepazīstināja ar savu pieredzi un pētījumiem analītiskajā psiholoģijā, tieši Baltijas reģionam raksturīgajā un kopīgajā, kā arī pārraudzīja un joprojām pārrauga mūsu darbu.

Kā neaizmirstamas palikušas mūsu vēlās vakariņas un sarunas pie apaļā galda viesu mājā „ Saules namai“, kur visus gadus, seminārus apmeklējot, nakšņojām mājīgā atmosfērā.

 

2012. gada pavasarī pirmās Latvijas pārstāves- Ginta Teivāne, Guna Berga un Vera Batņa saņēma Lietuvas Praktiskās psiholoģijas studiju centra izsniegtos diplomus, kas apstiprina psihoterapeita kvalifikāciju Junga analītiskajā psiholoģijā, atbilstoši Starptautiskās Junga analītiskās psiholoģijas biedrības ( IAAP) vadlīnijām Junga analītiskās psihoterapijas izglītībā. 2013. gadā diplomu saņēma arī Guna Čače. Tā arī radās apņēmība izveidot Junga analītiskās psiholoģijas (LJAP) biedrību Latvijā, lai iepazīstinātu ar šo psihoterapijas virzienu un iespējām.

2011.gadā mācības Lietuvā uzsāka otrā Rīgas Junga analītiskās psihoterapijas apmācības grupa. Tagad šī grupa jau ir paplašinājusies un mācības notiek kopā ar Lietuvas un Baltkrievijas kolēģiem.

Studijas Junga analītiskajā psiholoģijā ir kā aizraujošs ceļojums. Aizvien dziļāk iepazīstot K.G. Junga  psiholoģiju, izpratni par psihes struktūru, kur līdzās apziņas centram neatsverami liela nozīme tiek piešķirta bezapziņas dzīlēm un cilvēka patībai kopumā, mēs katra uzsākām savu individuācijas ceļu. Taču, bagātinoties individuāli, mēs kļuvām vienotas arī kā grupa. Grupa, kas izjūt sevī spēku un vēlmi dalīties zināšanās.

Biedrības dibinātāji:

Ginta Teivāne, Guna Berga, Guna Čače, Vera Batņa, Ieva Bite, Inese Ruka, Ramona Gredzena, Ginta Ratniece, Līga Būtnāre.

Biedru saraksts ir pieejams sadaļā Speciālisti.

LJAP statūti (2013)

LJAP ētikas kodekss

LJAP biedrības Sertifikācijas un resertifikācijas nolikums