Mātes un tēva acis

Tēma, kas ir tik ļoti aktuāla darbā ar vecākiem.

Jā, tas tiešām ir būtiski, ko bērns redz, vērdamies mātes un arī tēva acīs. Tas būtībā nosaka visu viņa iekšējo un ārējo realitāti, visu turpmāko dzīvi – Ego spēku/ vājumu un vai inflāciju.

Paziņojums par karu Ukrainā

Latvijas Junga analītiskās psiholoģijas biedrība (LJAP) pievienojas Lietuvas Analītiskās psiholoģijas asociācijas (LAAP) paziņojumam par karu Ukrainā.

Ar lielu satraukumu un bažām mēs sekojam līdzi situācijai Ukrainā. Mēs nosodām asiņainās darbības, ko Krievija ir uzsākusi pret Ukrainu. Putina režīma pastrādāto vardarbību pret suverēnās valsts iedzīvotājiem nevar pieļaut, un tā ir jāaptur ar apņēmīgu rīcību.

Mazliet par alķīmiju un robežām

Pandēmijas laikā jautājums par robežām ir aktualizējies visur pasaulē, katrā ģimenē un visdažadākos līmeņos. Psihoterapeitu praksē tas ir bijis nozīmīgs vienmēr – kā šķirtne strap iekšējo un ārējo pasauli, apziņu un bezapziņu, psihi un somu, traumatisku pieredzi, kas robežas reiz ir iedragājusi un aizsardzībām, kas turpina tās sargāt, kā liminālā telpa, kurā mēdzam klīst dziļu pārmaiņu brīžos.

Transformācijas ceļš. Tik bija oliņa dārga!

Lieldienu laiks – katrs​​ cilvēks​​ tam piešķir savu nozīmi. Mūsu​​ individuālais​​ Lieldienu piedzīvojums var radikāli atšķirties, bet šobrīd vienojošā ir​​ kolektīvā telpa un procesi tajā.​​ ​​ Vēl joprojām visi atrodamies​​ epidemioloģiskās krīzes ietekmē.​​ Tieši​​ tas apstāklis, ka nekas nenotiek ātri​​ un tā,​​ kā mēs vēlētos, liek uz notiekošo paskatīties no neierastā skatu punkta.​​ Krīze kā zaudējums un kā iespēja.

KAS MEKLĒ, TAS ATROD

Pāršķirstot savas nu jau apputējušās konferenču piezīmes, uzdūros kādam ar viedtālruni filmētam video, kurš atsauca atmiņā K.G. Junga labprātīgās pašizolācijas laiku pagājušā gadsimta sākumā. Jungs padsmit gadus pavadīja savā cellē, lai nodotos ilgstošam introspekcijas procesam, ko viņš pats sauca par “konfrontāciju ar bezapziņu”.

Pārdomas miglas zonā

Foto no personīgā arhīva – Līgas Purmales glezna Guna Berga Junga analītiskā psihoterapeite 22.04.2020.     Pārdomas miglas zonā Visi mēs šobrīd esam pasaules krīzē, un ikviens to piedzīvo atšķirīgi, būdams katrs savā pārejas jeb liminālajā telpā, kas savā ziņā ir arī mums visiem kopīga. Tā ir telpa un laiks, kur iepriekšējā, ierastā kārtība vairs …

Lai vai kādi vēji pūš, visi pūtīs pāri!

Foto Valts Upenieks, Modele Emīlija Lūse Iveta Upeniece Junga psihoterapeite     “Lai vai kādi vēji pūš, visi pūtīs pāri!” Latviešu maģiskā izdzīvošanas spēja ir vislabāk redzama tieši šobrīd. Dzirdot par citu tautu izzušanas likteni, man vienmēr radās jautājums – kā tas latviešiem vispār ir izdevies. Mums nekad nav bijis kāda lielāka un spēcīgāka “drauga”, …

Pārdomas Lieldienās

Foto no personīgā arhīva – Portugāle 2016 Guna Berga Junga analītiskā psihoterapeite 12.04.2020.       Pārdomas Lieldienās Šoreiz pārdomas par to, vai dalīties pārdomās. Virtuālā telpa tagad īpaši piepildīta. Saka jau, ka tā esot bezgalīga, un nez kāpēc gribas domāt par to, vai un kā es (!?) to ietekmēju. Tā kā Lieldienās nodot sveicienus …

Mātišķo un Gudro vecīti meklējot…

Ginta Teivāne Junga analītiķe    Mātišķo un Gudro vecīti meklējot… “Esmu apmaldījusies senā, nepazīstamā pilsētā. Izjūtu trauksmi, apjukumu un bailes, jo neredzu apkārtnē neko sev atpazīstamu. Staigāju gar dzelzceļa sliedēm, nokļūstu rūpnieciska rajona māju ielenkumā un drudžaini meklēju palīdzību, kam paprasīt ceļu. Visapkārt neviena cilvēka. Gaisā lido sikspārņi un pūķveidīgi putni kā no pasaku filmām. Ir …